Proč Google vypustil Bing Discovery stránky z jeho indexu

Proč Google vypustil Bing Discovery stránky z jeho indexu

Na začátku toho měsíce Google vypustil subset webových stránek Bingu z jeho indexu. Bing Discover stránky byly kompletně vypuštěny z výsledků vyhledávání Google a vyústilo to tak ve ztrátu milionů zhlédnutí stránek pro Bing z Google vyhledávání.

Bing.com/discover není v Google indexu.

Tady je snímek obrazovky z Google Vyhledávání, který neukazuje žádné výsledky z Bing Discover pro site:bing.com/discover příkaz.

Masivní provoz.

Roey Skif napsal článek někdy v dubnu tohoto roku ohledně způsobu, jakým Bing byl schopen použít Google Vyhledávání k pohánění šíleného provozu na jeho webové stránky. Ukázal, jak se „Bing vozí na nízké konkurenci v Google výsledcích vyhledávání a jak může získat obrovský počet provozu.“ Poté za několik měsíců Google řekl, že toho má dost.

Příručky Google.

Příručky pro správce webů od Google uvádí: „používejte robots.txt soubor na vašem webovém serveru, abyste tak mohli spravovat váš rozpočet procházení tím, že předejdete procházení nekonečných prostorů, jako jsou výsledky vyhledávání stránek.“ Google specificky uvádí již dlouho, že nechtějí, aby byly výsledky vyhledávání ve výsledcích vyhledávání. A Bing Discover přesně tohle dělal.

Google a Bing komentuje.

Google nám neposlal žádný komentář ohledně tohoto problému, avšak Microsoft nám sdělil: „Tohle byla změna, kterou Google učinil, takže nemůžeme odpovídat jejich jménem.“ Microsoft neučinil žádné změny pro Bing Discover, který by vedl k této změně. Věřím ale, že učiní změny poté, co Google odstranil jejich stránky z jeho indexu, avšak předtím, ne – žádné změny.

Proč by nás to mělo zajímat.

Pokud půjdete proti příručkám Google, nezáleží na tom, jak velcí či malí jste, Google eventuálně učiní krok proti vaší webové stránce. Ztratíte miliony návštěvníků jako následek. Přečtete si a pochopte příručky pro správce webu od Google, držte se těchto příruček a neriskujte to, že vaše webové stránka bude penalizována nebo úplně vymazána z Google vyhledávání.


Comments are closed.