Google přidává JavaScript SEO základy do jeho příručky pro vývojáře vyhledávání

Google přidává JavaScript SEO základy do jeho příručky pro vývojáře vyhledávání

(Jak GoogleBot zpracovává Javascript. Zdroj Obrázku: příručka pro vývojáře Google vyhledávání)

18. července Google přidal základy SEO JavaScriptu sekci do jeho příručky pro vývojáře vyhledávání. Zahrnuje to obecný popis toho, jak Google vlastně zpracovává JavaScript a stejně tak i některé nejlepší praktiky.

Co to pokrývá.

K přehledu o tom, jak vlastně Google prochází, vykresluje a indexuje JavaScript webové aplikace, příručka také poskytuje základní tipy, společně s odkazy na daleko detailnější zdroje Google, které zahrnují následující:

  • Popisování vaší webové stránky s unikátními titulky a příspěvky. JavaScript dovoluje SEO konzultantům a praktikům nastavit nebo měnit titulky a meta popisky.
  • Psaní srozumitelného kódu. Vývojáři by si měli být vědomi API Googlebota a JavaScript limitací.
  • Použití rozumných http Statusových kódů. Statusové kódy informují GOoglebota o tom, která ze stránek se přesunula, nebo která by neměla být indexována či procházena.
  • Použití meta robot tagů. Google uvádí, že použitím JavaScriptu k odstranění nebo změny meta tagu robotů nemusí fungovat tak, jak by čekali, a vysvětluje: „GoogleBot přeskakuje vykreslování a provedení JavaScriptu, pokud meta robots tag původně obsahuje „noindex“. Pokud chcete použít JavaScript ke změně obsahu robots meta tagu, nenastavujte hodnotu meta tagu na „noindex“.
  • Opravování obrázků a obsah pomalého načítání. Google nyní doporučuje použití pomalého načítání k navýšení výkonu a snížení nákladů na šířku pásma.


Proč by nás to mělo zajímat.

JavaScript je velice mocný nástroj pro vývojáře a může zlepšit uživatelskou zkušenost. Chápáním toho, jak GoogleBot zpracovává vaše webové aplikace poháněné JavaScriptem, vám může pomoci učinit vaši webovou stránku daleko lépe objevitelnou, což může konečně vést také k navýšení vaší organické viditelnosti a přinést daleko více provozu na vaší webovou stránku.


Comments are closed.