Nápoje pro naše zdraví

Nápoje pro naše zdraví


Pokud rádi vyrábíte nejrůznější nápoje, odvary a koktejly, které jsou vitamínovými bombami, tohle je článek přesně pro vás. Najdete tu tipy na nápoje, které udělají s vaším zdravím zázraky! Místo toho, abyste do sebe nalévali jednu kávu za druhou, abyste si zvýšili energii, nebo do sebe cpali různé léky pro podporu imunity, můžete si pomoci s přírodními ingrediencemi.

Zázvor

Zázvor má mnoho využití. Jednou z nich je samozřejmě ochucení oblíbených pokrmů. Dokáže ale také podpořit vaše trávení nebo uklidnit podrážděný žaludek. Má také pozitivní vliv na činnost vašeho mozku. Podle jistých studií dokáže také odbourat stres. Uvařte si zázvorový čaj nebo jednoduchou zázvorovou limonádu, abyste si užili jeho účinky.

zázvor

Matcha

Nápoje z kořene matcha jsou čím dál tím více populární, a není divu. Matcha vám dokáže dodat spoustu energii, povzbudit vaši náladu, zmírnit příznaky depresí anebo také povzbudit libido u mužů i žen. Připravte si vynikající ledové matcha latté. Rozmícháte pomocí metličky matcha prášek v trošce vody, přidejte led a zalijte studeným mlékem. Hlavně použijte kvalitní matcha čaj https://darka-shop.cz/katalog/caje/matcha-caje

Jablečný ocet

Jablečný ocet sice možná nezní chutně, ale nápoj z něj může být skutečně chutný. Jablečný ocet dokáže vyrovnat cukr v krmi, dodat vám energii a podpořit váš imunitní systém. Obsahuje také spoustu draslíku. Jak ho konzumovat? Jednoduše vmíchejte trochu do studené nebo teplé vody a oslaďte.

jablečný ocet

Kurkuma

Kurkuma se využívá především jako koření pro různé pokrmy, ale její účinky jsou skutečně úctyhodné. Dokáže zvýšit produkci serotoninu, což je hormon štěstí, který vylučuje mozek při příjemných činnostech. Tím napomáhá pro zmírnění úzkostí. Má také protizánětlivé účinky. Připravte si vynikající kurkumové latté, Do horkého mléka přimícháme kurkumu, skořici a trochu zázvoru. To všechno promícháme a osladíme.


Comments are closed.