Počasí od AccuWeather

Počasí od AccuWeather

Žádná služba není dokonalá a i gigantovi jako je Googlu nefungují vždy všechny služby. Proto se Google rozhodl, že v případě, že jsou jeho služby offline, nahradí je službami třetích stran, které dodají odpovědi na zadané otázky.
 
Snadno se Vám tak může stát, že se svého asistenta zeptáte na počasí a on Vám odpoví omluvou, že Google služba není dostupná, ale že můžete využít jinou aplikaci například AccuWeather.  Už teď můžeme na internetu najít videa, kde takováto situace nastala a lidé jí zveřejnili pomocí Twitteru nebo jiné sociální sítě.
 
Opět tedy vidíme, že Google investuje maximální úsilí do pohodlí svých uživatelů a to i přes to, že některé z aplikací, kterou se mohou v případě výpadku nabídnout, jsou přímou konkurencí službám, které Google vlastní. Nejedná se přitom jen o počasí. Tato situace může nastat v mnoha různých podobách a Google musí mít v záloze nejrůznější služby.
 
Dotazování počasí, spojů mezi městy, času nebo otevírací doby je nejčastějším typem dotazu u hlasových zařízení a uživatelé ho využívají jak u asistentů, tak i na mobilních zařízeních. Google tak musí zpracovat každý den přes miliony různých žádostí, což může služby výrazně zatížit a zapříčinit jejich výpadek.
 
Každá aplikace, kterou Vám Google nabídne, jako náhradu bude předem prověřena a bude nabízet minimálně stejně přesná a spolehlivá data, jako samotné služby Googlu. Seznam aplikací, které má Google v záloze není znám stejně jako dohody, které s nimi uzavřel.
 
Vzhledem k rostoucímu počtu uživatelů domácích asistentů je tento krok jen logickým vyústěním a přináší snahu o maximální spolehlivost, která je u hlasového ovládání nezbytná pro spokojenost uživatelů.  


Comments are closed.